تبلیغات
یک! دو! سه! همگی ریسه! - بازتاب دستگیری ریگی در سراسر کشور
   
 

                            

 


 

بازتاب دستگیری ریگی در سراسر کشور

مرتبط با : اخبار روز

بازتاب دستگیری ریگی در سراسر کشور
زاهدان - خبر دستگیری عبدالمالک سرکرده گروهک تروریستی ریگی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) از اوایل صبح روز سه شنبه ضمن ایجاد شادمانی بین مردم، مقامات و مسئولان با بازتاب مسرت بخش بسیاری همراه شده است.
 
 

به گزارش ایرنا، اوایل صبح امروز نخستین خبرها از سوی وزارت اطلاعات مبنی بر دستگیری عبدالمالک ریگی منتشر شد، اگرچه این خبر در دقایق اولیه همراه با جزئیات کامل نبود، اما ذکر همین خبر چندسطری کافی بود تا موجی از خوشحالی را میان مردم کشور به ویژه مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان ایجاد کند.
بعد از انتشار این خبر، نخستین اطلاعات تکمیلی توسط وزیر کشور که همراه با هیات دولت وارد استان خراسان جنوبی شده بود، منتشر شد.
"مصطفی محمدنجار وزیر کشور" لحظاتی پس از ورود به بیرجند، جزئیات دستگیری عبدالمالک ریگی را تشریح کرد.
وی در جمع خبرنگاران گفت: عبدالمالک ریگی که برای طراحی توطئه و شرارت جدید از نقطه‌ای به نقطه دیگر عازم بود، دستگیر شد.
وزیر کشور افزود: این شرور، عامل در اختیار بیگانگان بود و با کمک آنها دست به شرارت می‌زد.
محمدنجار با بیان اینکه از مدت‌ها قبل عبدالمالک ریگی و گروه وی را تحت نظر داشتیم، افزود: با هوشیاری نیروهای امنیتی، نظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در فرصت مناسب وی را دستگیر کردیم.
به گفته وی این نشان دهنده اشراف کامل دستگاه اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران است که بر همه مسائل و همچنین مسائل امنیتی منطقه مسلط است.
وزیر کشور دستگیری عبدالمالک ریگی را به فرمانده معظم کل قوا تبریک گفت و افزود: ما با توری که پهن کرده بودیم، توانستیم وی را دستگیر کنیم و اکنون در اختیار و در چنگال عدالت و ملت قرار دارد.
نجار با اشاره به اینکه این شرور و افرادش را از مدت‌ها قبل تحت نظر داشتیم، ادامه داد: قصد این بود که وی را به صورت زنده دستگیر کنیم.
صبح امروز درحالی خبر "دستگیری عبدالمالک ریگی" سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور منتشر شد که مسئولان کشور وعده آن را در ماههای گذشته به مردم داده بودند.
در 26مهر 88 محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در پیام تسلیت خود به مناسبت شهادت جمعی از مردم و فرماندهان سپاه با قاطعیت گفت: اطمینان می دهم جنایتکاران پاسخ اعمال ضد مردمی خود را بزودی دریافت خواهند کرد.
وی تصریح کرد:اینجانب ضمن تبریک وتسلیت به فرماندهی معظم کل قوا، فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانواده، عموم مردم استان و همکاران این شهید گرانقدر، به ملت عزیز و بخصوص مردم استان سیستان و بلوچستان اطمینان می دهم که جنایتکاران پاسخ این اعمال ضد مردمی خود را به زودی دریافت خواهند کرد.
احمدی نژاد همچنین اظهار داشت: ازمسئولان ذیربط می خواهم با سرعت و قاطعیت، عوامل این جنایت تروریستی را شناسایی و به دست عدالت بسپارند .
این درحالی است که مصطفی محمد نجار وزیر کشور نیز چندی پیش گفته بود:با تلاش هایی که در حال حاضر انجام می شود ریگی لحظه ای آرامش ندارد و دائما در حال تعقیب است.
بعد از اعلام این خبر از سوی وزیر کشور، وزیر اطلاعات نیز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران ضمن تشریح جزئیات کامل دستگیری، از ارتباط ریگی با آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه پرده برداشت.
حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در نشستی مطبوعاتی از ارتباط عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور با آمریکا، برخی از کشورهای اروپایی، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای منطقه برای انجام عملیات تروریستی در ایران پرده برداشت.
وی اظهار داشت: حضور میلیونی مردم ما در راهپیمایی 22 بهمن، اقتدار جمهوری اسلامی را نشان داد و این اقتدار زمینه ساز موفقیتی مانند دستگیری ریگی شد.
مصلحی با بیان این که دستگیری سرکرده گروهک تروریستی نشان از شکست این قدرت‌ها دارد، گفت: ماهیت تروریستی این قدرت‌ها نشان می‌دهد که آنها از تروریست‌ها حمایت می‌کنند. اقدام اخیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی در حمایت از تروریست ها نشان داد آنها درصد هستند منطقه را تبدیل به محل امنی برای تروریست‌ها کنند.
وی با اشاره به دستگیری ریگی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی با استفاده از آمریکا و اروپا درصدد تبدیل منطقه به محل امنی برای تروریست‌ها هستند. این موضوع فضاحتی است که نمی‌توان بر آن سرپوش گذاشت.
وزیر اطلاعات با اشاره به اعلام خبر دستگیری سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور، تصریح کرد: این خبر ملت را خوشحال کرد و البته پیگیری‌های ما نشان داد این فرد از سوی سرویس‌هاس اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی پشتیبانی می‌شد.
مصلحی در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی با نشان دادن تصویری از عبدالمالک ریگی در یکی از مقرهای آمریکایی در افغانستان، 24 ساعت قبل از دستگیری‌اش گفت: این عکسی است که این تروریست را 24 ساعت قبل از دستگیری در یکی از مقرهای آمریکایی‌ در افغانستان نشان می‌دهد.سربازان گمنام امام زمان (عج) در این هنگام ریگی را کنترل می‌کردند و او را دنبال کردند تا در منطقه مورد نظر دستگیرش کردند.
وزیر اطلاعات در ادامه با نشان دادن کارت شناسایی ریگی، تصریح کرد: این کارت شناسایی این شرور است که در پاکستان توسط آمریکایی‌ها تهیه شده. گذرنامه وی هم توسط آمریکایی‌ها در افغانستان برای او تهیه شده است که در سفر اخیر خود نیز از آن استفاده کرده است. ریگی برای رفت و آمدهای خود در کشورهای مختلف از این گذرنامه استفاده می‌کرده است.
مصلحی با نشان دادن ویزای فرد همراه ریگی، خاطر نشان کرد: این ویزای فردی به نام حمزه یکی از همراهان ریگی است که در دبی برای او صادر شده است.
وی با اشاره به مذاکرات وزارت اطلاعات با برخی از سرویس‌های اطلاعاتی منطقه پیرامون این موضوع،گفت:یکی از سرویس‌های اطلاعاتی منطقه به ما گفت: اطلاعات ما حاکی است که ریگی با برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ارتباط بوده و به آن کشورها سفر کرده است. همچنین او در آوریل 2008 با فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان ملاقات داشته و این فرمانده در این دیدار از علاقه خود به ایده بلوچستان بزرگ سخن گفته است.
وزیر اطلاعات افزود: با اطلاعاتی که ما دریافت کردیم، مطلع شدیم در همه این دیدارها از ریگی خواسته شده سلسله عملیات‌هایی را علیه مقام های ایرانی انجام دهد.
مصلحی با اشاره به سفر دیگر این تروریست، گفت: ریگی در ژوئن و ژوئیه 2008 از تنگه جب الطارق به یکی از کشورهای اروپایی برده شده است که هماهنگی این سفر را انگلیسی‌ها با همکاری آمریکایی‌ها انجام داده‌اند و از او درخواست انجام عملیات تروریستی را داشته‌اند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه اسناد دیگری در آینده نزدیک ارائه خواهد شد، ضمن اشاره به ارتباطات گسترده این شرور با سرویس‌های اطلاعاتی گفت: اقداماتی که ریگی انجام می‌داده با خط دهی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، موساد، سرویس‌های اروپایی و دیگر سرویس های اطلاعاتی بوده است.
وی با اشاره به اقدامات تروریستی ریگی مانند حمله به اتوبوس مسافربری، انفجار در مسجد و دیگر اعمال تروریستی او، اظهار داشت: این شرور در رسانه‌هایی مانند BBC و VOA به این جنایت‌ها افتخار می‌کرد. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها هم این اعمال تروریستی را جزو افتخارات این فرد می‌دانستند.
مصلحی ادامه داد: سرویس‌های اطلاعاتی مانند موساد به دنبال این بودند منطقه را به محل امنی برای تروریست‌ها تبدیل کنند و در این راستا می‌خواستند ریگی را از دبی به مراکزی ببرند و با او مذاکراتی داشته باشند و به او خط دهی کنند.
وزیر اطلاعات با اشاره به هشدارهای مکرر وزارت اطلاعات ایران به سرویس‌های اطلاعاتی برای دستگیری این شرور، تصریح کرد: ما هشدارهای قابل توجهی را به سرویس‌های اطلاعاتی انگلیسی، آمریکایی و دیگر کشورها داده بودیم تا برای دستگیری این فرد با ما همکاری کنند اما باز هم اقتدار جمهوری اسلامی ایران ثابت شد به طوری که بدون همراهی آنها سربازان گمنام امام زمان (عج) توانستند در اقدامی ارزشمند و حساب شده و همچنین با انجام مدیریت اطلاعاتی این طرح را در مکان‌های مختلف همراهی کنند و او را در فضای جمهوری اسلامی دستگیر کنند تا در اختیار دستگاه قضایی قرار گیرد.
وی در ادامه دستگیری این تروریست را حاصل یک حرکت مدیریت اطلاعاتی پنج ماهه دانست و خاطرنشان کرد: این اقدامات، بعد از شهادت سردار شهید شوشتری شروع شد و امروز با موفقیت به نتیجه رسید.
مصلحی در پاسخ به سوالی درباره زمان آغاز بازجویی از این تروریست و گرفتن اطلاعات از او، گفت: اسناد ما در نوع ارتباطاتی که ریگی با آمریکا، اروپایی‌ها و غیراروپایی‌ها داشته، بسیار متقن و محکم است، به طور یقین اگر در بازجویی‌ها اسناد را ببیند باور نمی‌کند کما این که هنگام دستگیری هم باور نمی‌کرد او را دستگیر کرده باشند.
وی با اشاره به مذاکرات انجام شده میان وزیر کشور ایران و مقام های پاکستان در گذشته، اظهار داشت:در پاکستان مباحثی میان وزیر کشور ایران و مقام های پاکستان انجام شده بود و به آنها مستنداتی را ارائه کرده بودیم که جای هیچ انکاری را نداشت از همین مقطع اقدامات لازم برای تشکیل پرونده حقوقی بین المللی پیرامون این موضوع شروع شد.
بعد از انتشار این خبرها شمار زیادی از مردم خبر را شنیدند و همین موضوع موجبات خوشحالی مردم به ویژه در سیستان و بلوچستان شد به طوری که مردم به صورت خودجوش ضمن تماس با مسئولان، شیرینی نیز بین شهروندان توزیع کردند.
معاون اول رئیس جمهوری، موفقیت سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور را به رهبر فرزانه انقلاب و ملت ایران تبریک گفت.
"محمدرضا رحیمی" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور در یک عملیات جسورانه و در پی ماهها تلاش خستگی ناپذیر، موفق به بازداشت یکی از شرورترین تروریست های جهان شدند و به این ترتیب اقتدار و کارآمدی خود را در برآورده ساختن خواسته به حق و انتظار بدیهی مردم نشان دادند.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: این موفقیت در واقع عمل به همان وعده ای است که رئیس جمهور در پیام خود به مناسبت شهادت سردار شوشتری صادر کرده بودند.
انتشار این خبر در مجلس نیز حال و هوای خاصی ایجاد کرد به طوری که بازار تبریک در مجلس نیز گرم بود و نایب رئیس اول مجلس نیز دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی ریگی را تجسمی از اوج اقتدار امنیتی جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و گفت: نظام از این ظرفیت بالا برخوردار است که می‌تواند دست تبهکاران و دسیسه‌های نظام استکبار و توطئه آمریکای جنایتکار و مزدوران او را قطع کند.
حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد روز سه شنبه در آغاز جلسه علنی مجلس در سخنانی دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک ریگی را به نمایندگان مجلس و ملت ایران تبریک گفت.
وی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت خاطرنشان کرد: سرکرده گروهک جنایتکار ریگی در سال‌های اخیر جنایاتی از جمله تاسوکی، دارزین بم کرمان، حوادث چابهار، ثارالله، مسجد حضرت علی بن ابیطالب(ع) و فاجعه پیشین شهرستان سرباز را در کارنامه جنایت‌های خود دارد و این جنایت‌ها به دست او شکل گرفته است.
نمایندگان مجلس نیز در بیانیه ای از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی به دلیل دستگیری ریگی تشکر کردند.
208 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای دستگیری عبدالمالک ریگی از سرسپردگان استکبار جهانی را به فرماندهی کل قوا و ملت ایران تبریک گفتند و از همه نیروهای اطلاعاتی، نظامی و انتظامی کشور به دلیل این موفقیت تقدیر و تشکر کردند.
این درحالی بود که سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در نشست با خبرنگاران گفت: عبدالمالک ریگی از سوی کاخ سفید حمایت می‌شد و حمایت آمریکا از ریگی به عنوان یک کشور مدعی دفاع از حقوق بشر، یک رسوایی برای آمریکا و کشورهای مدعی حمایت حقوق بشر است.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رامین مهمانپرست که روز سه شنبه پس از انتشار خبر دستگیری ریگی با خبرنگاران سخن می گفت، خاطرنشان کرد: جزئیات دستگیری این سرکرده گروهک تروریستی به زودی از سوی مقام های دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی اعلام خواهد شد.
وی افزود: عبدالمالک ریگی سرکرده یک گروهک تروریستی بود که به جنایت و کشتار مردم در مناطق مسلمان نشین دست می‌زد و قصد آشوب در کشور را داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه حمایت آمریکا از گروهک تروریستی ریگی را نمونه دیگری از وجود ریشه‌های اصلی مشکلات و ناامنی‌های منطقه در دیگر کشورها دانست و گفت که ریشه‌های این مشکلات و ناامنی‌ها از 20 هزار کیلومتر آن طرف‌تر حمایت می‌شود.
صرفنظر از بازتاب های این خبر در مرکز، در سیستان و بلوچستان نیز بازتاب های گسترده ای را شاهد بودیم به طوری که علمای اهل سنت، خانواده های شهدا و مسئولان و دیگر مردم همگی متفق القول خواستار اشد مجازات برای ریگی بودند.
پدر شهید "غلامرضا سرگلزایی" از شهدای حادثه تروریستی تاسوکی گفت: دادگاه شرور عبدالمالک ریگی باید با حضور خانواده های شهدا و علنی برگزار شود.
وی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خانواده های شهدا و مردم سیستان و بلوچستان از جنایات این گروه اجیر شده آمریکا داغ فراوان دیده اند و مسئولان باید اجازه دهند دادگاه این جانی علنی برگزار شود.
وی افزود: این گونه جنایت ها بخوبی نشان دهنده دست داشتن آمریکایی ها و حمایت آنان از این گروهک ملعون بود.
وی ادامه داد: سازمان های بین المللی حقوق بشر اکنون که سرکرده گروهک تروریستی ریگی دستگیر شده و مشخص است که تحت حمایت آمریکا و برخی سازمان های جاسوسی قرار داشته، باید این کشورها را محکوم کنند.
خانم کیخا از نزدیکان دو برادر شهید "صادق و مهدی کیخا" که در حادثه تاسوکی توسط عبدالمالک جنایتکار به شهادت رسیده اند، نیز از مسئولان خواست که حکم اعدام ریگی با اشد مجازات صادر شود.
وی افزود: این جانی وطن فروش آنقدر جنایت کرده و داغ بر دل مردم گذاشته که اگر 100 بار اعدام و مجددا زنده شود بازهم کم است.
وی ضمن تقدیر از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) اظهار داشت: مردم اطمینان داشتند که تلاش این سربازان گمنام به ثمر می رسد زیرا وعده خداوند است که ظالمان نابود می شوند.
وی گفت: با دستگیری سرکرده گروهک تروریستی ریگی امنیت به سیستان و بلوچستان بازمی گردد و سربازان گمنام امام زمان (عج) این امنیت را به مردم استان هدیه کردند.
همچنین رابط اهل سنت نهاد نمایندگی رهبری در شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: اشد مجازات باید برای عبدالمالک ریگی و گروه وی در نظر گرفته شود تا درس عبرتی برای مزدورانی باشد که قصد ایجاد تفرقه بین مردم و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی را دارند.
مولوی"یعقوب حسین بر" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگیری "عبدالمالک ریگی" موجب تحیر و شکست کشورهای بیگانه بویژه آمریکا و انگلستان شد.
وی اضافه کرد: آمریکا و انگلیس و غربی ها از ابتدای انقلاب همواره درصدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بودند و افراد زیادی از جمله عبدالمالک برا رای تحقق اهدافشان اجیر کرده اند.
به گفته وی این کشورها بهترین شیوه برای ضربه زدن به نظام ، ایجاد تفرقه و اختلاف بین مذاهب و قبایل ایران را به کار بردند.
مولوی حسین بر گفت: دشمنان به دنبال به راه انداختن جنگ مذهبی و تزریق تفکرات مسموم از طریق افرادی چون "عبدالمالک ریگی" به عنوان حامی مذهبی درصدد ایجاد جنگ داخلی در کشور بودند.
مولوی "محمد علی شهنوازی" امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: دستگیری شرور مالک ریگی باعث شعف و شادمانی ملت ایران به ویژه مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان شد و هم اکنون با آرامش و امنیت خاطر می توانند زندگی راحتی را برای خود و منطقه و پیشرفت و آبادانی استان ایجاد کنند.
در همین حال دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری دادگاه علنی حق خانواده شهدای داغدیده از جنایات سرکرده گروهک تروریستی ریگی و کسانی است که فرزندان و عزیزانشان را این شرور از آنان گرفته است.
" محمد مرزیه " روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موج خوشحالی که سراسر سیستان و بلوچستان را فرا گرفته، نخستین پیامد دستگیری این شرور است.
وی افزود: در آینده ای نزدیک پس از یکسری اقدام های امنیتی و اطلاعاتی دادگاه این جنایتکار برگزار خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان اطمینان داد: مردم ایران بویژه سیستان و بلوچستان بزودی خبرهای خوش بیشتری در این زمینه خواهند شنید.
بسیاری نیز دستگیری ریگی را موجب ارتقای امنیت منطقه و همچنین تحکیم وحدت بین مردم برشمردند به طوری که امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: با دستگیری عبدالمالک سرکرده گروهک تروریستی ریگی امنیت به سیستان و بلوچستان باز می گردد.
مولوی "عبدالحمید اسماعیل زهی" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: دستگیری این تروریست سبب خرسندی و خوشحالی مردمان این استان شد زیرا مردم استان آرامش، امنیت و وحدت بین فرق اسلامی در منطقه را می خواهند.
اسماعیل زهی با اشاره به اقدام دستگاه قضایی برای برخورد با این شرور گفت: هرکسی که قتل کند و آدم بکشد مجازاتش از دیدگاه شرع و قانون مشخص است.
از میان این واکنش ها سخنان رئیس طایفه ریگی نیز جالب بود زیرا او گفت: عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی لکه ننگی بر طایفه ریگی بود که خوشبختانه در چنگال قانون گرفتار شد و قلب خانواده های داغدیده از جنایات این جانی شاد شد.
"بشیر احمد ریگی" روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: از لحظه شنیدن خبر دستگیری عبدالمالک در پوست خود نمی گنجم زیرا یک جانی بی هویت که تعداد زیادی از انسان های بی گناه اعم از کودک، نوجوان، جوان و سالخورده را به خاک و خون کشیده بود، با اقتدار توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.
وی افزود: عبدالمالک لکه ننگی بر طایفه ریگی بود هر چند افرادی خارج از گود و تنگ نظرانی وجود داشتند که طایفه ریگی را با اقدام های این جانی زیر سوال می بردند اما خدا را شاکریم که هیچگاه خورشید پشت ابر نمی ماند و واقعیت همیشه برملا می شود.
رئیس طایفه ریگی اظهار امیدواری مسئولان ذیربط، این جرثومه فساد را به سزای اعمال ننگینش برسانند.
وی گفت: چند سال پیش با هماهنگی مسئولان دست اندرکار استان به اتفاق 22نفر از ریش سفیدان طایفه به محل استقرار عبدالمالک در پاکستان رفتیم و در نشستی با وی اعلام کردم راهی که در پیش گرفته ای بسیار اشتباه و خطاست و باید از این مسیر خلاف دست بکشی و به دامان کشور بازگردی.
بشیر احمد ریگی افزود: با وجود پیشنهادها و راهنمایی هایی که به عبدالمالک ارائه کردیم اما وی مسایل پیش پا افتاده ای را مطرح می کرد.
وی ادامه داد: یکی از همراهان ما که از ریش سفیدان طوایف پاکستانی بود نیز خطاب به عبدالمالک گفت: تمام مایحتاج مردم مرزنشین مناطق مرزی پاکستان از ایران تامین می شود و حرکات و اقدام های شما باعث شده که ایران مرزهای خود را بناچار مستحکم کند و به همین سبب مردم با مشکلات زیادی رو به رو شده اند.
ریگی گفت: این ریش سفیدان پاکستانی خطاب به عبدالمالک گفتند حرکات گروه شما موجب شده مردم محروم منطقه برای تامین مایحتاج زندگی خود در مضیقه قرار گیرند و چنانچه دست از این اقدام ها بردارید و تسلیم شوید بسیاری از مشکلات مردم رفع می شود.
رئیس طایفه ریگی افزود: عبدالمالک ریگی در پاسخ به اظهارات ریش سفیدان طوایف گفت "شما چقدر سست عنصر هستید، من تا چندی پیش برای تکه ای نان محتاج بودم اما اکنون آمریکا آنقدر پول برایم ریخته که نمی توانم جمع کنم".
بشیر احمد ریگی افزود: سخنان عبدالمالک بخوبی نشان می داد که وی مزدور و سگ قلاده به دست دیگران است.
وی تصریح کرد: از مسئولان دستگاههای دست اندرکار و امنیتی درخواست می کنم پیش از آنکه این جرثومه فساد را به سزای اعمال ننگنیش برسانند، باید کاملا او را وادار به بیان حقایق کنند تا برای مردم مشخص شود این جنایتکار از جانب چه اشخاص، گروهها، سازمان ها و کشورهایی حمایت می شد.
رئیس طایفه ریگی گفت: این طایفه از گذشته های دور تاکنون خدمتگزار کشور و نظام بوده است، ما ایرانی هستیم و به هیچکس اجازه نمی دهیم به ایران و ایرانی اهانت و ظلم و ستم روا دارد.
وی در پایان از سربازان گمنام امام زمان (عج) برای دستگیری مقتدارانه این جنایتکار تقدیر کرد.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز معتقد است: دستگیری عبدالمالک سردسته گروهک تروریستی ریگی وحدت و همدلی میان اقوام،طوایف و مذاهب مختلف جنوب شرق کشور را مستحکم تر از گذشته کرد.
"محمدقیوم دهقانی"روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با دستگیری این جنایتکار یکی از بهترین روزهای مردم سیستان و بلوچستان و ملت ایران رقم خورد.
وی ادامه داد: عبدالمالک در سال های اخیر با حرکات تروریستی قصد ناامن کردن سیستان و بلوچستان را داشت که به لطف خدا و وحدت امت ایرانی به اهداف شوم خود نرسید و توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شد.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان قضایی کشور باید این جنایتکار را برای شادی روح شهدای حوادث تروریستی به اشد مجازات برسانند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز گفت: قدرت اطلاعاتی ایران امروز پس از دستگیری عبدالمالک ریگی برای جهانیان بویژه حامیان این مزدور جنایتکار آشکار شد.
آیت الله "عباسعلی سلیمانی" روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران بویژه سربازان گمنام امام زمان (عج) هدیه بزرگی را در پی حضور آگاهانه مردم در راهیپمایی 22 بهمن ماه به ملت ایران و سیستان و بلوچستان اعطا کردند.
وی افزود: امروز سربازان گمنام امام زمان (عج) بدون آنکه به بیگانه ای وابسته باشند حرکتی بزرگ را نشان دادند که زمینه ساز شکست تمام قدرت های حامی این سرکرده گروهک تروریستی شد. حرکت امروز بخوبی نشان دهنده قدرت فراملی دستگاههای اطلاعاتی ایران از حامیان ریگی است که بهترین نوع عملیات امنیتی را از خود نشان دادند.
امام جمعه زاهدان گفت: نظام سیاسی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران بی آنکه به قدرتی وابسته باشد به عنایات الهی وابستگی دارد و به طور قطع در دستگیری مالک ریگی عنایت الهی جایگاه ویژه ای داشته است.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: دستگیری "عبدالمالک ریگی" سرکرده گروهک تروریستی ریگی در آستانه هفته وحدت، نوید بخش و بشارت دهنده اتحاد و همدلی شیعه و سنی و بزرگترین هدیه به مردم این استان است.
"علی محمد آزاد" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگیری این فرد شرور و مزدور کشورهای آمریکا و انگلستان، نشان دهنده اقتدار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایران است که پس از ماهها تلاش با وجود حمایت سرویس های جاسوسی دیگر کشورها صورت گرفت.
وی اظهار داشت: ملت ایران به این مهم اذعان دارند که عبدالمالک ریگی با انجام عملیات های مختلف تروریستی و به شهادت رساندن مردم شیعه و سنی بیگناه این استان و با حمایت هایی که از خارج کشور از وی می شد، از طریق انجام راهبندهای مختلف و عملیات های انتحاری، سعی در ناامن جلوه دادن منطقه داشت.
وی گفت: این جنایتکار تلاش می کرد با انجام عملیات تروریستی مختلف سرعت توسعه استان سیستان و بلوچستان را کاهش دهد و بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند.
وی افزود: عبدالمالک ریگی بحق مزدور کشورهایی بود که با کمک هایی که از سوی آنها به لحاظ تجهیزات و سلاح می شد، سعی داشت ایران اسلامی را منطقه ای ناامن و درگیر اختلاف مذهبی و قومی جلوه دهد.
وی ادامه داد: عبدالمالک پس از انجام عملیات های تروریستی مختلف در این استان و به شهادت رساندن جمعی از مردم شیعه و سنی، به کشورهای همسایه می گریخت که در این زمینه خسارت های زیادی را به مردم کشور وارد کرد.
آزاد افزود: جسارت عبدالمالک به حدی رسیده بود که حتی به مساجد و نمازگزاران نیز رحم نکرد و با انجام عملیات تروریستی در مسجد علی بن ابیطالب (ع) زاهدان موجب شهادت مردم بی گناه و در حال خواندن نماز شد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این فرد شرور به این عمل نیز اکتفا نکرد و با طرح عملیات انتحاری دیگر در منطقه "پیشین" جمعی از فرماندهان مخلص و جان بر کف سپاه پاسداران و مردم بیگناه شیعه و سنی را به شهادت رساند.
وی ادامه داد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور بعد از این دو حادثه تروریستی، عملیات گسترده تری را آغاز کردند و شبانه روز برای دستگیری سرکرده و اعضای گروهک ریگی تلاش کردند که سرانجام توانستند تعداد زیادی از افراد این گروهک را دستگیر کنند که بعضی از آنان تاکنون مجازات شده اند.
آزاد افزود: ماموران امنیتی و اطلاعاتی ایران در ماه های اخیر با هوشیاری از بروز چند عملیات امنیتی در منطقه جلوگیری کردند که این مهم جای قدردانی دارد.
وی خاطرنشان کرد: در آخرین عملیاتی که از سوی ماموران اطلاعاتی و امنیتی کشور انجام گرفت عبدالمالک ریگی دستگیر شد و اکنون در اختیار ماموران امنیتی در ایران است.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به یاری خدا پس از دستگیری عبدالمالک ریگی شاخص های امنیتی استان ارتقا می یابد و مسیر توسعه این منطقه هموار می شود.
وی خاطر نشان کرد: با دستگیری عبدالمالک و متلاشی شدن گروهک تروریستی ریگی، امنیت کامل در کل سیستان و بلوچستان برقرار خواهد بود و زمینه برای جذب سرمایه گذاران و تبدیل ظرفیت های بالقوه استان به بالفعل فراهم خواهد شد.ک/4
569


.:: ::.

نوشته شده توسط مصطفی وحدانی سبحانی در سه شنبه 4 اسفند 1388

نظرات (
 

 

   

 


مدیر وبلاگ: مصطفی وحدانی سبحانی

 

یاد بگیر برات خوبه

اخبار روز

طنز

عکس های خفن

 

 

 

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

 

   

Template By
 THEME-DESIGNER.COM
Powered By : Mihanblog.COM